ملزومات مینا برای علاقه مندان به یادگیری آن

میناکاری یک هنر زیبا و چشم نواز است٬ که امروزه بیشتر روی فلز مس انجام میشود٬ میناکاری از دوران پهلوی در اصفهان رواج یافته است٬ امروزه شهر اصفهان به کانون میناکاری تبدیل شده است و اساتید برجسته ای را در خود پرورانده است. این هنر به دلیل زیبایی چشم نواز طرفداران زیادی پیدا کرده است و بسیاری از افراد علاقه مند به یادگیری این هنر میباشند. ملزومات مینا یا مپاد مورد نیاز برای ساخت ظروف مینا عبارتند از:۱) زیر ساخت لعاب خورده ۲) پک ۱۰ رنگ ۲۵ گرمی شامل: مشکی قلم گیری٬ فیروزه ای٬ گل ماشی٬ سبز ویکتوریا٬ آبی باز٬ زرد لیمویی٬ سرنج٬ قهوه ای٬ لاجورد و سبز مغر پسته ای۳) چهار عدد قلم مو با شماره های ۱۰،۷،۲،۱. ۴) بست ۵) کاردک ۶) سوزن دورگیری ۷) چوب مدادی ۸) ۱۰ عدد شیشه ۱۵*۱۰ سانتی متری.


مرکز فروش میناکاری در تهران


فروشگاه میناکاری تهران عرضه کننده زیباترین آثار میناکاری است٬ که در این مقاله چند نمونه از این آثار زیبا را به شما معرفی میکنیم.ظرف پایه دار ۱۷.۵*۱۸ سانتی متر- مداح الحسینی:

جام میناکاری هم برای پذیرایی و برای تزیین میز مناسب است٬ ابعاد این جام ۱۸*۱۷.۵ سانتی متر است این جام رنگ و لعاب بسیار زیبایی دارد و اثر استاد مداح الحسینی است٬ این ظرف بعد از چندین مرحله یعنی قلمزنی٬ نقاشی و پخت در کوره به این شکل در آمده است.


میناکاری در تهران

قیمت:287000 تومان

اطلاعات بیشتر و خرید


ظروف سفره هفت سین میناکاری:

ظروف میناکاری هفت سین شامل ۶ ظرف توگود با قطر ۱۱.۵ سانتی متر و یک بشقاب تخت با قطر ۱۵ سانتی متر است٬ که برای چیدن یک سفره هفت سین زیبا میتوانید از این ظروف استفاده کنید و خانه خود را تزیین کنید.


فروشگاه میناکاری تهران

قیمت:228000 تومان

اطلاعات بیشتر و خرید


قندان میناکاری طرح ۱:

این قندان زیبا دارای زیر کار مس است و پس از چندین مرحله یعنی قلمزنی٬ نقاشی و پخت در کوره به شکل حاضر در آمده است٬ ارتفاع قندان ۱۲ سانتی متر و عرض آن ۹ سانتی متر است و ساخت دست هنرمندان اصفهانی است.


خرید میناکاری در تهران

قیمت:79000 تومان

اطلاعات بیشتر و خرید


این ظروف زیبا را میتوانید از مرکز فروش میناکاری در تهران به صورت عمده و تکی خریداری کنید٬ درصورت خرید عمده از ۲۰ تا ۵۰ درصد تخفیف بهره مند شوید‌.