نقد و بررسی اجمالی فیروزه کوبی در اصفهان

فیروزه کوبی هنری است که بیش از هر جای دیگری در اصفهان توسعه یافته است و فیروزه کوبی را همه به نام فیروزه کوبی اصفهان می شناسند.هم چنین در خرید ظروف فیروزه کوبی به دنبال فیروزه کوبی اصفهان که از اصیل ترین و شناخته ترین ظروف فیروزه کوبی است، می گردند.فیروزه کوبی در اصفهان علاوه بر روی ظروف مختلفی مثل گلدان، شکلات خوری و... بر روی زیورآلاتی چون گردن بند، دست بند و... نیز انجام می شود.


گردن بند فیروزه

جالب است بدانید با این که فیروزه کوبی در اصفهان فقط مطرح است، اما در ابتدا و برای نخستین بار این هنر زیبا در مشهد و حدود 70 سال پیش توسط یوسف حکمیان به وجود آمد و بعد از گذشت بیست سال از آن زمان بود که به اصفهان آمد .حاج داداش کسی بود که این خدمت بزرگ را انجام داد و بستر فیروزه کوبی را  در اصفهان فراهم نمود تا در مدت بسیار کمی بتواند پیشرفت چشم گیری پیدا کند.


انگشتر فیروزه

هنرمندان فیروزه کوبی در تولید محصولات فیروزه کوب از اصیل ترین و مرغوب ترین سنگ فیروزه که متعلق به معادن نیشابور می باشد و به رنگ آبی خوش رنگی است، استفاده می کنند و این به معنای این است که فیروزه کاران بایستی برای جمع آوری قطعات غیر قابل استفاده ی سنگ فیروزه به نیشابور سفر کنند.درست لست که سنگ فیروزه در شهر های دیگری چون کرمان نیز یافت می شود، اما آن اصالت و مرغوبیت سنگ نیشابور را ندارد.


خرید شکلات خوری فیروزه

قیمت فیروزه کوبی اصفهان با توجه به استفاده از همین سنگ های مرغوب و اصیل در ساخت آثار فیروزه کوب، شاید قدری بالا بنظر بیاید، اما این بالا بودن قیمت بی حکمت نیست چرا که به راحتی می توان از سنگ های نامرغوب استفاده نمود و تنها با استفاده از رنگ و جلا بر روی آن سرپوش نهاد، بدون این که کسی متوجه این مسئله گردد و به قیمت ارزان عرضه نمود.


شکلات خوری فیروزه

زیورآلات فیروزه کوب همیشه در میان مردم محبوبیت بسیاری داشته اند و به عنوان هدیه برای عزیزان استفاده می شده است.

شکلات خوری فیروزه کوب با ارتفاع 16 سانتی متر و قیمت 270000 تومان می تواند شما را در یک میزبانی مجلل همراه کند.


خرید