نکاتی پیرامون ظروف فیروزه کوبی

فیروزه کوبی از هنر های شناخته شده و با این وجود کم سابقه در ایران می باشد.فیروزه کوبی در ایران فقط 70 سال پیش قدمت و در اصفهان  50 سال قدمت دارد، اما تنها شهری که فیروزه کوبی به صورت حرفه ای در آن انجام میگیرد، اصفهان است و اساتید و هنرمندان برجسته ی این شهر هستند که با ساخت، تولید و هم چنین فروش فیروزه کوبی اصفهان، این هنر فاخر را به جهانیان معرفی نموده اند.


خرید پستی گلدان فیروزه

فیروزه کوبی را به هنر نشاندن سنگ فیروزه بر روی سطوح مختلفی همچون سطوح ظروف مسی و یا زیورآلات می شناسند که در ساخت آن بایستی آن قدر دفت و ظرافت به خرج داد تا حق مطلب ادا شود.نشاندن قطعات سنگ فیروزه باید منظم، مرتب و به صورت موزاییکی باشد.هم چنین استحکام لازم را نیز داشته باشد، تا مبادا خرده های سنگ فیروزه از روی سطح زیرساخت جدا گردد.


گلدان فیروزه کوب

زیرساختی که برای فیروزه کوبس انتخاب می شود، چه ظروف مسی باشد و چه زیورآلات مختلف بایستی علاوه بر این که از سطح اتکای مناسبی برخوردار باشد، هیچ گونه تورفتگی، زائدی، ضربه و یا قسمت های لحیم کاری شده مشاهده نگردد.هم چنین یک نواخت باشد، یک نواخت به منظور عدم وجود برجستگی یا فرورفتگی بر روی سطحی که قرار است بر روی آن فیروزه کوبی انجام گردد، می باشد.


خرید گلدان فیروزه کوب

سنگ های فیروزه ی کار شده بر روی آثار با نهایت ظرافت و نظم و ترتیب و با کمترین فاصله کنار هم قرار گرفته باشند. در میان این فواصل بایستی با لاک های تیره رنگی پوشیده شده باشد.بنابراین هر چقدر سنگ های فیروزه ی بیشتری استفاده شود و هنگام فیروزه کوبی به هم نزدیک تر باشند، یعنی فاصله ی میان قطعات سنگ کمتر باشد، به علاوه ی زیبایی و ظرافت بیشتر بر روی قیمت ظروف فیروزه کوبی نیز اثر بسیاری دارد.


قیمت گلدان فیروزه کوب

گلدان های فیروزه کوبی از زیبا ترین ظروف فیروزه کوبی اصفهان هستند که می توان با قرار دادن گل های طبیعی یا مصنوعی داخل آن، بر زیبایی آن افزود.این گلدان فاخر با قیمت  130000 تومان به فروش می رسد.


خرید محصول