نکات کلیدی شناخت ظروف میناکاری مرغوب

یکی از مهمترین و سرشناس ترین صنایع دستی ایران که نه تنها دارای محبوبیت داخلی می باشد بلکه به دلیل ظرافت و ارزش هنری بالا دارای محبوبیت برون مرزی نیز می باشد و از جمله صنایع دستی تاثیر گذار بر صادرات غیر نفتی می باشد، هنر میناکاری یا میناسازی می باشد.
اگر شما قصد خرید میناکاری تهران را دارید لازم است به نکاتی اشاره کنیم تا شما بتوانید ظروف مینای مرغوب و با کیفیتی را خریداری کرده و محصولات تقلبی و بی کیفیت را به خوبی تشخیص دهید. یکی از مهمترین مولفه های کیفیت یک ظرف مینا زیر ساخت فلز آن می باشد.
اگر شما قصد تهیه یک بشقاب میناکاری یا یک گلدان میناکاری تهران را داشته باید مطمئن شوید که این محصول دارای زیر ساخت با کیفیت می باشد، این کار راه حل ساده ای دارد شما باید ظرف را در دست گرفته تا تشخیص دهید ظرف بیش از حد سبک یا بیش از حد سنگین نباشد.
در واقع ضخامت ظرف زیر ساخت نیز در تعین کیفیت بسیار موثر می باشد زیرا اگر این ضخامت از حد مشخصی پایین تر بیاید ظرف میناکاری در اثر فشار هایی که در حین ساخت به آن ارد می شود دچار پارگی شده یا حتی لعاب در حین حرارت دچار ترک خوردگی می شود.اگر به یکی از مرکز فروش میناکاری تهران معتبر مراجعه نمائید مطمئنا ظرفی را که قصد خرید آن را دارید دارای شناسنامه بوده که یکی از نشانه های اصالت و کیفیت ظرف مینا می باشد زیرا به دست هنرمند شناخته شده ای تهیه و تولید شده است.

 


از دیگر مواردی که شما در حین خرید ظرف میناکاری شده باید به آن توجه داشته باشید نداشتن رنگ سبز بر روی لبه های ظرف می باشد، هر گونه ترک خوردگی بر روی لعاب نشان از کیفیت پایین ظرف میناکاری می باشد.
برای مشاهده متنوع ترین محصولات میناکاری تهران با کیفیت بلا و قیمت مناسب به لینک زیر مراجعه نمائید.

 برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید